Axiální extenzometr - Model 3543

Tento model je k dispozici v měřicích délkách od 50 mm a větší, s rozsahem měření až 100 mm. Tyto extenzometry jsou široce používány tam, kde jsou vyžadovány dlouhé vzorky. Jsou ideální pro testování ocelové výztuže, svarových spojů a drátěných materiálů.
 

S více než 15 lety ověřené spolehlivosti v nejnáročnějších testovacích prostředích světa je extenzometr Model 3543 navržen tak, aby přežil v těch aplikacích, kde by to standardní axiální extenzometry nedokázaly. Model 3543 navržený společností Epsilon byl vytvořen tak, aby přežil selhání vzorku rozdělením na dvě poloviny, čímž se zabránilo trvalému poškození těla modulu. Během provozu se horní polovina extenzometru vysune z hlavního tělesa. Kuželové měřicí paprsky aktivují tenzometrické ohyby uvnitř jednotky. Tato jedinečná konstrukce umožňuje dlouhé měřicí rozsahy, přesto si zachovává kompatibilitu s elektronikou pro tenzometrické snímače. Tyto modely nabízejí vysokou přesnost a jsou lehké, ale odolné, s nízkou provozní silou. Jsou to pouze jednotky napětí.

Jednotky mají břity nožů z tvrzené nástrojové oceli. Standardní rychlopřipojovací dráty dodávané s extenzometrem fungují na plochých vzorcích až do velikosti 12 x 31 mm a na kulkách o průměru až 25 mm. Pro použití na větších vzorcích jsou k dispozici volitelné rychlopřipojovací sady drátů. Viz Model 3542L pro dlouhé měřidla s menšími měřicími rozsahy.

Extenzometry model 3543 jsou tenzometrická zařízení, díky čemuž jsou kompatibilní s jakoukoli elektronikou navrženou pro tenzometrické snímače. Nejčastěji se připojují k řídicí jednotce testovacího stroje s elektronikou pro napěťový kanál a Epsilon vybaví extenzometr kompatibilním konektorem, který se zapojuje přímo do řídicí jednotky. Pro systémy postrádající požadovanou elektroniku může Epsilon poskytnout řadu řešení pro úpravu signálu, která umožňují připojení k systémům sběru dat nebo jinému zařízení.

Více informací naleznete zde.


Novinky ze společnosti