Axiální extenzometr - Model 3442

Extenzometry s malým profilem a ultralehkou hmotností jsou vhodné pro testování malých a jemných vzorků, avšak dostatečně robustní pro každodenní použití na standardních vzorcích. Ideální pro měření napětí vzorků drátu, deskových materiálů a standardních geometrií vzorků podle ASTM nebo ISO. Vynikající pro testování únavy při nízkých a vysokých cyklech.

Tyto miniaturní extenzometry váží pouhých 8 gramů a jsou navrženy tak, aby měly velmi nízkou provozní sílu s minimálním vlivem na vzorek. Všechny používají vylepšenou verzi dvojitého ohybového designu Epsilon, díky kterému jsou na svou velikost velmi odolné. S kompaktním modulem, který je vysoký 15,2 mm (0,6 palce), se vejdou do omezeného prostoru mezi úchyty, který je typický pro malé zkušební vzorky. Měřicí délky mohou být krátké až 3 mm nebo dlouhé až 50 mm. Nově navržený nastavovací čep a sestava měřidla umožňuje přesné a opakovatelné nastavení délky měřidla podle požadavků ASTM a ISO pro všechny délky měřidla. Přepracované formy drátu pro rychlé připojení poskytují jednoduché a bezpečné připevnění vzorku. Jsou zahrnuty drátěné formy pro kulaté a ploché vzorky, stejně jako ostří nože v ploché, 3-bodové a V vzorky. Drátěné formy mohou být odstraněny pro umožnění montáže pomocí elastických pásků nebo pružin. Upevňovací bod poskytuje ochranu proti pádu a umožňuje vyvážení hmotnosti extenzometru při testování jemných vzorků.

Extenzometry 3442 jsou tenzometrická zařízení, díky čemuž jsou kompatibilní s jakoukoli elektronikou navrženou pro tenzometrické snímače. Nejčastěji jsou připojeny k řídicí jednotce testovacího stroje s elektronikou pro kanál napětí a extenzometr je vybaven kompatibilním konektorem zapojeným přímo do řídicí jednotky. Pro systémy postrádající požadovanou elektroniku může Epsilon poskytnout řadu řešení pro úpravu signálu a připojení k systémům sběru dat nebo jinému zařízení.


Novinky ze společnosti